Toplum Yaşam

Maganda kurşunu Dersimli Oğuz Kıllı’yı hayattan kopardı

Aracıyla seyir halindeyken başka bir araçtan sıkılan kurşun isabet eden Oğuz Kıllı, 15 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti. 

İstanbul Esenyurt’ta aracıyla seyir halindeyken maganda kurşunuyla yaralanan ve 20 gün süren hayat mücadelesini kaybeden Oğuz Kıllı son yolculuğuna uğurlandı.

Adli Tıp Kurumu önünde basın açıklaması yapan aile Oğuz’un katillerinin bir an önce bulunmasını istedi. Abla Nesrin Karslı “Biz Oğuz’umuzu kaybettik ama diğer Oğuzlarımızı kaybetmemek için hep birlikte bu insanlık dışı amaçsız kin dolu teröre dur demeliyiz” dedi.

Oğuz Kıllı’nın eşi Ezgi Kıllı ise “Çocuğum babasız kaldı. Tüm sevenleri için adalet olmayan bu dünyada adelet istiyorum” diye konuştu.

Anne Kıllı ise “Benim oğlum son olsun. Adalet istiyorum. Katili bulunsun yavrumun. Torunum babasız kaldı. Başka çocuklar babasız kalmasın” şeklinde konuştu.

Kıllı için bugün Esenyurt Erenler Cemevi‘nde tören düzenlendi. Cemevi girişine Kıllı’nın 3,5 yaşındaki kızı Ezgi ile çekilmiş fotoğrafının olduğu ve üzerinde “Babamı bir maganda vurdu. Babamın katilini istiyorum” yazılı pankart asıldı. Törene Kıllı’nın yakınları ve sevenleri katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından Kıllı’nın tabutu omuzlara alınarak cenaze aracına konuldu. Anne Mahiye Kıllı ve yakınları tabutun başında gözyaşı döktü.
Kıllı’nın cenazesi Esenyurt Gülbahçe Mezarlığı’na defnedildi.

 

Olay nasıl olmuştu?

4 Mayıs’ta D-100 Karayolu Saadetdere mevkinde aracıyla seyir halinde olan 31 yaşındaki Oğuz Kıllı’ya, başka bir araçtan ateşlenen kurşun isabet etti. Kıllı, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı, saldırganlar ise kaçtı. 15 gündür yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Oğuz Kıllı dün hayatını kaybetti. Kıllı’nın cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu’na getirildi. Yapılan otopsinin ardından cenaze aileye teslim edildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı