DersimGüncel

SES Dersim şubesi: 330 pozitif, 1800 temaslı vaka tespit ettik

Dersim’de artan kovid vakalarına yönelik SES Dersim Şubesi bir araştırma yaptı. SES Dersim şubesi tarafından yapılan saha çalışmasında, SES Dersim Şube Eş Başkanı Kahraman Yürük, 10 sağlık emekçisinin test sonuçlarının pozitif çıktığını belirtti.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Dersim Şubesi Eş Başkanı Kahraman Yürük, SES Dersim şubesi tarafından çalışmaya yönelik bilgilendirmede bulundu. Yaptıkları çalışma sonucu, Dersim’de 330’a yakın pozitif vakanın ve 1800’e yakın da temaslı vakanın tespit edildiğini belirten Yürük, “Bu temaslı kişilerin  yüzde 30’unun pozitif olduğunu değerlendirirsek, nüfus oranımıza göre çok çok yüksek bir rakam olarak değerlendiriyoruz” dedi.

Evrensel’in haberine göre Yürük ayrıca 10 sağlık emekçisinin test sonuçlarının da pozitif çıktığını belirterek, pandemi sürecinde, sağlık emekçilerine yeterince test uygulanmadığını da sözlerine ekledi.

 “Kurallara Uyalım”

İl pandemi kurulunun bu konuda günübirlik ziyaretçilerin denetimiyle  ilgili daha sıkı tedbir uygulaması gerektiğini aktaran Yürük, pozitif vakaların sıkı denetiminin yapılmasının bulaşı riskini asgari seviyeye indireceğini söyledi. Yürük Dersim’de yaşayan herkesin de kurallara uyması çağrısında bulunarak, “Yaşamın kutsallığını savunan sağlık emekçileri olarak kendimiz ve sevdiklerimiz için kurallara uyalım” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı