Batman Belediye Eş Başkanı Sönük, Dersim Belediyesi’ni ziyaret etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Batman Belediye Eş Başkanı Gülistan Sönük, Dersim Belediyesi’ni ziyaret etti.

Gülistan Sönük’ü, Dersim Belediye Eş Başkanları Birsen Orhan ve Cevdet Konak, DEM Parti Dersim Milletvekili Ayten Kordu ile DEM Parti il, ilçe yöneticileri karşıladı.

Dersim’de birçok inancın, kimliğin ve kültürün bir arada yaşadığını ifade eden Batman Belediyesi Eş Başkanı Gülistan Sönük, “Dersim, DEM Parti gibi farklılıkları bir arada bulunduruyor. Dersim’in farklılıkları bir arada tutan bu kültürün korunması gerekiyor. Dersim Belediyesi’ne baktığımızda da farklı siyasetleri bir arada olması çok önemli. Bizim Dersim’deki bu bir arada yaşama kültürünü yaymamız gerekiyor” dedi.

Dersim’de sadece Alevilerin yaşamadığını belirten Dersim Belediyesi Eş Başkanı Cevdet Konak, “Dersim bütün inançları ve kimlikleri kucaklayan bir coğrafya. Dersim’de geçmişten bugüne kadar birçok katliam yaşandı ancak Dersim halkı yaşadığı acılara rağmen sadece demokratik bir ülke istediler” diye belirtti.

Dersim’in DEM Parti’nin her yaprağını yansıtan bir kent olduğunu söyleyen Dersim Belediye Eş Başkanı Birsen Orhan, “Dersim’de yaşanılan inanç ve kimliklere bakıldığında bir arada yaşamaya uygun bir kent. Dersim Belediyesi’nde de birçok siyasi yapının bir arada bulunuyor” diye konuştu.

Ziyaret, her iki belediyenin birbirlerine hediye sunmaları ile son buldu.

 

Kaynak: Pirha

Batman Belediye Eş Başkanı Sönük, Dersim Belediyesi’ni ziyaret etti
Giriş Yap

Dersim Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
BEDA