Çok Kötü Bir Şey Oldu”-Madımak Katliamı ve Ötesi Üzerine Bir Film belgeselinin galası yapıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yapımcılığını Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu’nun (AABK) üstlendiği “Çok Kötü Bir Şey Oldu” – Madımak Katliamı ve Ötesi Üzerine Bir Film belgeselinin filmin yönetmenliğini Ümit Kıvanç yaptı.

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu’nun (AABK) kurulmasına önayak olduğu Madımak Katliamı Hafıza Merkezi çalışması kapsamında Madımak Katliamına ilişkin toplumsal hafızayı canlı tutmak ve yaşananların eksiksiz bir arşivini oluşturabilmek için çeşitli projeler gerçekleştirildi ve gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Hafıza Merkezi çalışmasının bugüne kadar yaptığı çalışmalar www.madimak.org sitesinden ulaşılabilir durumda. Bu çalışma kapsamında şu ana kadar Madımak Katliamı Sanal Müzesi, Madımak Katliamı Sanal Kütüphanesi ve “Alacakaranlıkta 30 Yıl” Web Belgeseli projeleri hayata geçirilirken, Çok Kötü Bir Şey Oldu” – Madımak Katliamı ve Ötesi Üzerine Bir Film belgeseli kamuoyuyla paylaşıldı.

Belgesel İstanbul, İzmir, Mersin, Adana ve Antalya başta olmak üzere birçok şehirde gösterilecek. 2 Temmuz tarihinden itibaren Almanya başta olmak üzere yurtdışında birçok ülkede özel gösterimleri planlanan belgesel, Madımak Katliamı Hafıza Merkezi’nin Ankara, İstanbul, Balıkesir, Tokat, Sivas, Yalova, Varsseveld (Hollanda) ve Köln’de (Almanya) 127 kişiyle gerçekleştirdiği sözlü tarih görüşmeleri ve arşiv görüntülerini içeriyor.

 

Çok Kötü Bir Şey Oldu”-Madımak Katliamı ve Ötesi Üzerine Bir Film belgeselinin galası yapıldı
Giriş Yap

Dersim Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
BEDA