Erdal Güntaş’ın adaylık açıklaması miting tadında: Halk her şeyden üstündür

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hayırsever iş insanı Erdal Güntaş, CHP’de Tunceli milletvekilliği için aday adaylığını açıkladı. İl başkanlığında düzenlenen ‘aday adaylık’ açıklamasına vatandaşlar akın etti. Dersim’in dört bir yanından gelen yurttaşlar aday adaylık açıklamasını miting havasına çevirerek il binasını ve il binasının bulunduğu sokağı doldurdu.

Hayırsever kimliği ile ön plana çıkan Erdal Güntaş, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)’den aday adaylığını açıklayacağını bir süre önce duyurdu. Güntaş’ın aday adaylığını duyuracağını duyan birçok kişi erken saatlerde CHP Tunceli Binası’nın bulunduğu sokakta ve İl Başkanlığında toplanmaya başladı. Güntaş’ın aday adaylığı açıklaması yoğun ilgi gördü. Güntaş’ı parti binası önünde karşılayan kalabalık ‘halkın adamı, milletvekili adayımız Güntaş’ diyerek slogan atmaya başladı.

ANKARA’DAN DERSİM’E YERLEŞTİ

Kalabalığa seslenen Erdal Güntaş, “ İnşallah o mütevazi, birleştirici, demokratik yönüyle sayın genel başkanımızı  Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin başına gelecek. Hepimizi birleştirecek. Hepimiz Türkiye’nin geleceği için genel başkanımızla bir olacağız. Güzel dostlarım, bugün buradaki kalabalık Türkiye’deki değişimi gösterdiği gibi Tunceli’de de değişimi göstermek istiyor. Hemşerilerim, babamın işlerinden dolayı 1983’de Elazığ’a taşınmak zorunda kaldım babam ve annemi trafik kazasında kaybettikten sonra. Çocuk yaşta iş hayatına atıldık. Daha sonra Ankara’ya oradan da memleketimi çok sevdiğim için buraya geldim 2006 yılında. Buraya yerleştim, çocuklarımı da buraya getirdim. Burada bazı arkadaşlarım bana dedi ki ‘çocuklarını neden getirdin, il dışında çocukların eğitim alması daha iyiydi’. Ben de kendilerine şunu söyledim; ‘benim çocuklarımın buradaki çocuklardan ne farkı var’. Bizim çocuklarımız, benim çocuklarım zoru sever, bu bizim kanımızda var. Çocuklarım burada eğitimlerini aldı, diğer Tuncelili çocuklar gibi güzel üniversitelerde okumaktalar. Sizin büyük isteğiniz ve arzunuz doğrultusunda siyasete girmem noktasında inanılmaz bir arzu vardı. O zamanlar yaşımız gençti, işimize bakmamız gerektiği için kabul etmedik ama 2022’nin bahar ayında tekrar taleplerin yoğunlaşmasından kaynaklı ve Türkiye’nin içinden geçtiği durumdan dolayı elimi bir kez daha taşın altına koymayı kabul ettim” dedi.

Güntaş, konuşmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısına katıldı. Yoğun kalabalığın olduğu açıklamaya, İl Başkanı, parti yöneticileri, partililer ve  çok sayıda vatandaş katıldı.

Erdal Güntaş’ın adaylık açıklaması miting tadında: Halk her şeyden üstündür
Giriş Yap

Dersim Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
BEDA