HEDEP yerel seçime, Türkiye’nin her yerinde kendi adaylarıyla girecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HEDEP Sözcüsü Ayşegül Doğan, “Türkiye’nin her yerinde yerel seçimlere adaylarımızla girme eğilimi ortaya çıktı. Bu karar PM’de değerlendirilecek” dedi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Sözcüsü Ayşegül Doğan, dün başlayan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısına dair açıklamalarda bulundu. Doğan, partinin Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan’ın Hakkari gezisi sırasında sarf ettiği, “Halkımız bizden sadece Kürdistan değil, her yerde seçime girmemizi istedi” açıklamasını hatırlatarak, HEDEP’in her yerde aday çıkarma önerisinin MYK toplantısında tartışıldığını ifade etti.

HEDEP MYK’de yerel seçimlerde Türkiye’nin her yerinde kendi adaylarıyla girme eğiliminin ortaya çıktığını aktaran Doğan, “Bu karar PM’de değerlendirilecek. Daha önce birinci ve ikinci parti olduğumuz yerlerde aday adayı başvurularımızın 27 Kasım’da başladığını ve 10 Aralık’a kadar süreceğini açıklamıştık. Batı illerinde de komisyonlarımız kuruldu. Aday adayı başvurularını almaya başladık. Yani Türkiye’nin her yerinde yerel seçimlere kendi adaylarımızla girmek için hazırlıklarımız tamamlandı” dedi.

HEDEP yerel seçime, Türkiye’nin her yerinde kendi adaylarıyla girecek
Giriş Yap

Dersim Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
BEDA