İmamoğlu Dersim’de ocakları ziyaret etti: Artık hiçbir seçimi kaybetmeyeceğiz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun memleketi olan Dersim’i ziyaret etti. Öğlen saatlerinde kente gelen İmamoğlu, il ziyaretleri kapsamında Hozat İlçesi’ne bağlı Karabakır Köyü’nde bulunan Ağuiçen Ocağı Cemevi ve Kültür Merkezi, Derviş Cemal Ocağı Kültür Merkezi’ni, Pertek ilçesinde bulunan Sultan Hıdır Türbesini ziyaret etti. Daha sonra karayoluyla Ovacık ilçesine bağlı Koyungölü köyünde yaşayan Alevi dedesi ve halk ozanı olan Kedekli Zeynel dedeyi ziyaret etti. Ziyaret esnasında Zeynel Dede, İmamoğlu’na üç telli curasıyla değişler söyleyerek ziyaretinden ötürü kendisine teşekkür etti.

İmamoğlu ve beraberindekiler Alevi ve yöre halkı tarafından kutsal kabul edilen ve her yıl binlerce turistin ziyaret etti Munzur Gözeleri’ne gitti, buradaki vatandaşlar İmamoğlu çiftine yoğun ilgi gösterdi. Ekrem İmamoğlu eşi Dilek İmamoğlu’yla burada mum yakarak dilekler diledi.

Ovacık ziyaretinin ardından şehir merkezine gelen İmamoğlu, esnafları gezdi. Gezi esnasında kentteki vatandaşların ilgisi yüksekti.

Vatandaşlara Seyit Rıza Meydanı’nda seslenen İmamoğlu, yerel seçimlerde İstanbul ve diğer büyükşehirlerde kaybetmeyeceğini belirterek “şunu söyleyeyim biz bir seçim kaybettik, bununla yüzleşmek zorundayız. 2023’ü kaybettik ve bu bir tarihi seçimdi. Bu seçimi kazanmalıydık. Neleri eksik yaptık bunları düşünmek zorundayız. Sizlerle dertleşmek zorundayız. Sizin gördüğünüz eksiklikleri sizden duymamız lazım. Bunları düzeltmeden önümüze bakamayız. Bunları edepli, adaplı ve partinin içimdeki disipline uygun bir biçimde parti içindeki meseleleri parti içinde konuşmamız lazım. Ben doksan gündür partinin içindeki muhatapların dışında kimseyle partimi konuşmadım. Benim bir tane konuşmamı bulamazsınız basının önünde. 90 gündür ben partimi parti yöneticilerimle konuşuyorum. Başta genel başkanımız olmak üzere doğruları konuşan Ekrem İmamoğlu olmak üzere. Millet bana bunun için oy veriyor, ben buna inanıyorum. Hepimizin huzurunda doğruları konuşmaya devam edeceğim. Çözümleri bulma yolunda nefer olacağım. 2023 seçimlerinde nefer olacağım dedim ve yaptım. Biz çünkü kaybedemeyiz. Kaybettiğimiz her seçim ülkemizin her 5 yılını bizden alıp götürüyor. İstanbul’u da kaybetmeyeceğiz bunu size söyleyeyim. İstanbul’u kaybetmeyeceğiz, memleketin bundan sonraki seçimlerini de kaybetmeyeceğiz. Bakın kararlı bir söz söylüyorum. Artık kaybetmek yok. İstanbul’u da diğer büyükşehirleri de kaybetmek yok. Onun için önümüze daha güçlü bakan, hatalarından ders çıkaran, halkı ile dertleşen, hesap veren ve her zaman halkın denetimine tabi olan siyasiler ile kurumlar olmaya hepimizin huzurunda, şu güzel vatanın en cesur insanlarının bulunduğu güzel Tunceli’de, sizlerin huzurunda söz veriyorum” dedi.

Tunceli ziyareti sırasında Kemal Kılıçdaroğlu ile telefonla görüştüğünü ifade eden İmamoğlu, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Biliyorsunuz Nazimiye benim genel başkanımın memleketi. Sayın genel başkanımıza bir çok defa beraber gelelim beraber açılış yapalım diye konuştuk ama bir türlü tasarlayamadık. Ben açıkçası bu fırsatı bulunca en azından yerinde göreyim dedim. Sokağın başında genel başkanımı aradım vallahi sizden habersiz Tunceli’ye geldim, bilginiz olsun dedim. Ben sizin selamınızı ilettim onunda size çok selamı var.”

İmamoğlu Dersim’de ocakları ziyaret etti: Artık hiçbir seçimi kaybetmeyeceğiz
Giriş Yap

Dersim Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
BEDA