Kobani Davasından tahliye edilen üç kadın siyasetçiden ortak toplantı: Örgütlü kötülüğe karşı örgütlü iyilik

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kobani davasından tahliye edilen Gültan Kışanak, Sabahat Tuncel ve Ayla Akat Ata bugün Diyarbakır’da basın toplantısı düzenledi.

Diyarbakır’da buluşmanın güzel olduğunu belirten Kışanak, “Çok eksiğiz. Burada üç arkadaşız ama aklımız, yüreğimiz, duygularımız halen siyasi rehine olan arkadaşlarımızda. Bugün eksiğiz ama inanıyorum ki önümüzdeki süreci daha güçlü karşılayıp bu beraberliği buluşturacağız. Yan yana olacağız. Maalesef bize hep yarım kalmak, üzüntüyle mutluluğu beraber yaşamak reva görüldü. Bütün herkesin mutlu olmasını istiyoruz. Örgütlü kötülüğe karşı örgütlü iyiliği mutlaka sağlayacağımıza inanıyorum” dedi.

Son 8 yılda haksızlık, hukuksuzluk adına her şeyin yaşandığını, binlerce kişinin tutuklanarak cezaevine konulduğunu dile getiren Kışanak, “Demokratik bir geleceği inşa etmek için cezaevlerinin kapıları tümden açılacak” diye konuştu.

Sabahat Tuncel de tahliye olmalarına rağmen gerçek bir özgürlükten bahsetmenin mümkün olmadığını söyledi. Tuncel, “Ancak hep birlikte özgür olabiliriz. Bu tahliye bu nedenle özgürlük ifade etmiyor. Koğuş arkadaşlarımızı, birlikte yargılandığımız arkadaşları içeride bıraktık. Bu sonucu tanımıyoruz. Bunun için mücadele etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Son olarak konuşan Ayla Akat Ata da şunları şöyledi:

“Kısmi bir özgürlük yaşıyoruz ama yaşadığımız süreçler sahte olmaya devam ediyor. Benden önce alınmış bırakılmış arkadaşlarımız var. Bu sürece, bu yanlışa son vermek bizim boynumuzun borcudur. En büyük gücü halkımızda, annelerimizden aldık. ‘Karanlığın en zifirinde aydınlık vardır biz oraya yürüyoruz’ diyen halkımızdan aldık.”

Kobani Davasından tahliye edilen üç kadın siyasetçiden ortak toplantı: Örgütlü kötülüğe karşı örgütlü iyilik
Giriş Yap

Dersim Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
BEDA