Muharrem İnce’ye göre de “Dersim” diye bir yer yok!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in “Dersim” sözüne tepki göstererek “Bizm Dersim diye bir vilayetimiz yoktur. Dersim bir bölgenin adıdır. Oradaki vilayetin adı Tunceli’dir. Kamer Genç bile Tunceli diyordu. Şeyh Sait bir haindir, Atatürk Nutuk’ta bile böyle demiştir. Tıpkı İskilipli Atıf Hoca gibi” dedi.

Ekrem İmamoğlu’nun kendisini aramadığını, sadece mesaj attığını söyleyen Muharrem İnce’nin konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle:

“Sahte bakanlar kaybetti”

Seçim olmayacak ikinci tura kalırsa savaş çıkacak diyenler bu yalana inanlar kaybetti. Yalan haberlere inananlar kaybetti. Gerçeği değil gönlünden geçeni yazan gazeteciler kaybetti. Muharrem İnce sen engel oluyorsun diyen akılsızlar kaybetti. Sahte bakanlar kaybetti. Galibiyetin yüz babası var ama mağlubiyeti yetim bırakanlar kaybetti.

“Seçmen Erdoğan’ı göndermeye hazırdır”

Devlet yönetiminde liyakatı terk edenler sadakati önde tutanlar memleketi bu kötü durumdan kurtaramaz. Şehitlerimizin olduğu gün TBMM’de terörle ilgili imza atılmasını istiyor seçmen. O bildiriye AKP ile aynı A4’te olmam deyip İsveç’in NATO’ya üyeliğine emperyalistlerin oyuncağı olursan Cumhuriyet’in kurduğu parti de olsan güven kaybedersin. Seçmen Erdoğan’ı göndermeye hazırdır. Seçmen milli meselelerde tutarlılık istiyor. Ülke birbirini dinlemeyen iki kutba ayrılmış durumdadır, bu ülkemiz için iyi bir şey değildir.

“Halkımız bu muhalefete güvenmiyor”

Türkiye siyasi gelişmelerden boş laflardan bıkmıştır. Halkımız bu muhalefete güvenmemektedir.Türkiye’nin yeni bir nefese ihtiyacı vardır. O nefes üçüncü yoldur. Yolumuz, Türkiye’yi ayrıştıran değil birleştirenlerin yoludur.  Türkiye’de her kesimden oy alma potansiyeli olan tek parti Memleket Partisi’dir. Girebildiğimiz her yerde seçime gireceğiz.

Muharrem İnce’ye göre de “Dersim” diye bir yer yok!
Giriş Yap

Dersim Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
BEDA