Dersim’de Katı Atık Tesis Projesi, iptal edildi: Cevdet Konak, halkın istemediği bir projeyi hayata geçirmeyeceklerini açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dersim’de yapılması planlanan katı atık bertaraf tesisinin yerinin değiştirilmesi için uzun zamandır çevre mücadelesi veren Kırmızıdağ Çevre ve Yaşam Platformu’nun talebi yeni belediye meclisi tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Sütlüce (Tulik) bölgesinde Dersim Belediyesi öncülüğünde Dersim Katı Atık Birliği (DER-KAB) tarafından yapımı planlanan katı atık bertaraf tesisin yapılmaması için 7 yıldır çevre mücadelesi yürüten Kırmızıdağ Çevre ve Yaşam Platformu’nun uzun süredir eylemlerle sesini duyurmaya çalıştığı protestosu sonuç verdi.

Meclis toplantısı öncesi vatandaşların taleplerini dinleyen Dersim Belediye Eş Başkanı Cevdet Konak, kentin bir Katı Atık Bertaraf Tesisi’ne ihtiyaç olduğunu ancak çevreye zarar veren ve halkın karşısında olduğu bir projeyi de hayata geçirmeyeceklerini söyledi.

Dersim Belediye Meclis Toplantısında çeşitli konuların görüşülmesinin ardından gündeme gelen Sütlüce(Tülük) Çöp tesisi projesinin hayata geçirilmesi halinde çevre ve canlılara verilecek zararların göz önünde bulundurularak projenin iptali yönünde karar verilmesini istendi.

Belediye Meclisi tarafından yapılan değerlendirme ve yapılan oylama sonucunda Sütlüce(Tülük) köylülerin talebi kabul edildi.

 

Kaynak: Rudaw

Dersim’de Katı Atık Tesis Projesi, iptal edildi: Cevdet Konak, halkın istemediği bir projeyi hayata geçirmeyeceklerini açıkladı
Giriş Yap

Dersim Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
BEDA