İliç’ten sonra sıra Kiğı’da mı: Ölmez köyünde maden arama ÇED süreci başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bingöl’ün Kiğı ilçesinde yeni bir maden sahası için çalışmalar başlatıldı. Ekin Maden Tic. San. A.Ş., Ölmez Köyü Mevkiinde, altın, gümüş, bakır madeni arama projesi için Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) başvurusu yaptı. Proje kapsamında 600 hektarlık alanda maden tespit çalışması yapılması planlanıyor. Kiğı’da maden arayan şirketin sahibi, 2001’deki Örümcek Ağı operasyonunda 2 yıl tutuklu yargılanan Erol Kohen.

ÇED SÜRECİ BAŞLADI

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin Ve Denetim Genel Müdürlüğü konuyla ilgili bir duyuru yaparak sürecin başladığını duyurdu. Paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Bingöl ili Kiğı İlçesi Ölmez Köyü Mevkiinde Ekin Maden Tic. San. ve A.Ş. tarafından yapılması planlanan 200903367 Nolu IV. Grup Kompleks Cevher (Altın -Gümüş – Bakır) Ocağı Maden Arama projesi ile ilgili olarak Bingöl Valiliğimize sunulan proje tanıtım dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 16. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır.”

İliç’ten sonra sıra Kiğı’da mı: Ölmez köyünde maden arama ÇED süreci başladı
Giriş Yap

Dersim Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
BEDA