Yerelde ekolojik krizle nasıl mücadele edilir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerelde Ekolojik Krizle Mücadele Atölyesi’ Dersim Belediyesi ev sahipliğinde başladı.

Yerelde Ekolojik Kriz ile Mücadele ana başlığında farklı temalarda oturumların düzenleneceği atölye açılışı Şaroğlu Otelde gerçekleşti.

Açılışta sunumu Dr. Dilek Kızıldağ Soileau gerçekleştirirken Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ve I4D temsilcisi Doğan Çelik konuşma yaptı.

Projeyi kabul eden Hollanda Büyükelçiliğine teşekkür eden Başkan Maçoğlu şunları söyledi:

“Projemizin programına göre iklim krizi, biyoçeşitlilik, toplumsal cinsiyet ve dayanışmayı güçlendirme başlıklarında 4 atölye gerçekleştirilecek. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz projenin yarın iklim krizi başlıklı atölyesini yapacağız. Öyle ki dünyanın kaynakları tükenmek üzere. Özel mülkiyet sistemine dayanan ve sermayenin kâr amacı dışında hiçbir konuyu önemsemeyen kapitalizm, bu sorunun esas kaynağıdır. Her şeyi tüketmemizi söyleyen kapitalizm bugün canlılığı tüketmek üzere. Çeşitli türlerin nesli tükeniyor. Su kıtlığı gittikçe artıyor. Tüm bunlarla birlikte doğal olan olmayan afetlerde mücadele ediyoruz. Yarın tam da bunu yaşadığımız ekolojik krizi ve afetleri tartışmaya açıyor. Yarın yapılacak atölye tartışmalarının sonucunda biz yerel yönetim olarak önümüze hedefler koyacağız.”

Yerelde ekolojik krizle nasıl mücadele edilir?
Giriş Yap

Dersim Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
BEDA