DEM Partili Karakoçan Belediyesi devraldığı borcu açıkladı: 88 milyon lira

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

31 Mart yerel seçimlerinde AKP’den DEM Parti’ye geçen Elazığ’ın 14 bin 625 nüfuslu Karakoçan Belediyesi Eş Başkanı Songül Düzgün, belediyenin önceki dönemden kalan borcunun 88 milyon lira olduğunu açıkladı.

Düzgün, şu açıklamayı yaptı:

“Belediyenin 88 milyon borcu var, son süreçte belediye asfalt çalışması için özel bir bankadan 18 milyon TL kredi çekmiş, 18 milyon TL ise faiz ödüyor ancak yapılan yolda da çok fazla bir şey yok. Şu an belediye kasamızda ise 400 bin lira civarında para var ama bu da emanet para. Genel yapıya göre değerlendirdiğimizde bu borç büyük değil diyebiliriz ama ilçede hiçbir hizmet yapılmadan var olan bir borç olduğu için büyük bir borç. Bu 88 milyon borca karşı ilçede herhangi bir proje ve çalışma yapılmamış.”

“Zengin iş insanlarıyla istişare halindeyiz”

Bırakılan borca rağmen halka hizmet etmeye devam edeceklerini belirten Düzgün, “Bununla beraber kardeş belediyecilikle ilgili çalışmamız var ve Karakoçan’ın zengin iş insanları çok fazladır. Bu kişilerle de istişare halindeyiz bu yönde de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Personellerle ilgili bir düzenleme yaptık, buna karşılık biz şunu söylemiştik: Daha öncesi olabilir ama bizim yönetimimizde mevcut personel işini yapmadığı takdirde işine son vereceğiz. Bununla ilgili bir kural, disipline yönelik çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar doğrultusunda ilerlenirse bir sorun olmayacak ama karşı gelip yine bankamatik personeli olarak devam etmek isteyen kişilerle zaten yollarımızı net bir şekilde ayırırız” ifadelerini kullandı.

DEM Partili Karakoçan Belediyesi devraldığı borcu açıkladı: 88 milyon lira
Giriş Yap

Dersim Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
BEDA