Dersim Belediyesi ile Genel-İş arasında toplu sözleşme: Yüzde 85 zamma imza atıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Genel-İş Sendikası ile Belediye arasında 63 çalışanı kapsayan toplu sözleşme imzalandı. Sözleşme ile çalışanlara 1 Mart 2023 tarihinden geçerli olmak üzere yüzde 85 zam yapıldı.

Dersim Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası yetkilileri arasında toplu sözleşme imzalandı.

Belediyeye gerçekleştirilen imza törenine, Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Ümüt Kaya ile DİSK-Genel İş Sendikası Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Sözleşmeyle 01.03.2023 ile 28.02.2024 tarihleri arasında norm kadro işçilerine aldıkları günlük yevmiye ve sosyal haklara 01.03.2023 tarihinden geçerli olmak üzere yüzde 85 zam yapıldı. Sözleşmeyle ayrıca çalışanlara 6 TL yol ücreti yardımı yapılması da imza altına alındı.

Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, taşeron şirket işçilerinin Haziran ayında yapılacak toplu sözleşmelerinin ardından Ağustos ayı itibariyle işçilerin çalışma saatinin 7 saate düşürüleceği bilgisini paylaştı.

Başkan Maçoğlu, “Bileşenlerimiz ile yaklaşık iki yıldır üzerine konuştuğumuz çalışma saatlerinin düşürülmesine dönük çalışmamız da neticelendi. Şirket çalışanlarımızla Haziran ayında yapılacak sözleşmenin ardından Ağustos ayı itibariyle çalışma saatleri 7 saate düşürülecek. Bu karar işçilerin-emekçilerin hakkıdır” dedi.

Dersim Belediyesi ile Genel-İş arasında toplu sözleşme: Yüzde 85 zamma imza atıldı
Giriş Yap

Dersim Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
BEDA