TÜGVA Dersimli çocuklara yaz okulunda Kuran ve Canım Peygamberim dersleri vadetti, Eğitim Sen ve Dersimlilerden tepki

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜGVA’nın Dersim’de yaz okulu açmak istemesi, tepkiyle karşılandı. TÜGVA sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Dersimli çocuklara yaz okulunda Kur’an-ı Kerim ve Canım Peygamberim konulu dersler verileceğini açıkladı.

TÜGVA’nın açıklamasına tepki gösteren Dersim Eğitim Sen Şube Başkanı Mehmet Aşkın, “Velilerimizi dinci vakıfların yaz okulu adı altında yürüttükleri faaliyetlere karşı öğrencilerini koruması konusunda uyarıyoruz” diye konuştu.

Aşkın şunları söyledi:

AKP iktidarı, ÇEDES projesi ve yeni müfredat ile birlikte dinselleştirilmiş bir eğitim sistemi oluşturdu. Yaz ayında da dinci vakıfların çalışması var. Dersim’de dinci, gerici bir vakfın yaz okulu adı altında yürüttüğü dinci faaliyetleri söz konusu. Velilerimizi dinci, gerici vakıfların yaz okulu adı altında yürüttüğü faaliyetlere karşı öğrencilerini koruması konusunda uyarıyoruz. Bu vakıflar matematik, İngilizce, sosyal faaliyet gibi derslerle öğrencileri eğittiklerini iddia etseler de programlarının temelinde dinci eğitimler var. Örneğin günlük 4 saatlik dersin 3 saatini dini dersler 1 saatini de matematik, İngilizce dersleri üzerine kurduğunu biliyoruz. Velilerimiz öğrencilerini yaz okuluna teslim etmemeliler,

TÜGVA Dersimli çocuklara yaz okulunda Kuran ve Canım Peygamberim dersleri vadetti, Eğitim Sen ve Dersimlilerden tepki
Giriş Yap

Dersim Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
BEDA