Dünya Anadil Günü’nde Metin-Kemal Kahraman konseri yasaklandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Dünya Anadil Günü kapsamında Bingöl’de düzenlenmesi planlanan Metin ve Kemal Kahraman konserini valilik ve emniyet yasakladı.
Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Bingöl Şubesi tarafından organize edilen Metin ve Kemal Kahraman’ın konseri, Bingöl Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğünce iptal edildi.
Konsere 2 saat kala iptal edilen konsere ilişkin sanatçılar, sanal medya hesaplarından, “Bugün yapılması planlanan Bingöl konseri, il emniyet müdürlüğü tarafından iptal edilmiştir. Tüm dinleyicilerimizden özür dileriz” açıklaması yaptı.
EĞİTİM SEN: MÜZİK DİNLEMEMİZ BİLE YASAK
Eğitim Sen Bingöl Şubesi de  “21 Şubat Dünya Anadil Gününde yapılması planlanan Metin & Kemal Kahraman’ın Bingöl konseri, Bingöl Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından iptal edilmiştir. Anlaşılan Dünya Anadil Gününde kendi anadilimizle bir müzik dinlememiz bile yasak” diyerek, konserin iptal edildiğini duyurdu.
HÜLAKÜ: VALİLİK GEREKÇE SUNAMADI 
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Bingöl Milletvekili Ömer Faruk Hülakü konuya ilişkin valilikle görüştüklerini açıkladı. Sanal medya hesabından görüşmeye ilişkin paylaşımda bulunan Hülakü, “Konuyla ilgili Bingöl Valisi ile görüştük. Konserin iptal edilmesiyle ilgili hiçbir gerekçe sunamadı. Van ve Elazığ illerinde de aynı konser programı düzenlenmiş ve herhangi bir yasaklama olmamış” dedi.

Dünya Anadil Günü’nde Metin-Kemal Kahraman konseri yasaklandı
Giriş Yap

Dersim Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
BEDA