SMF’den yerel seçim açıklaması: Maçoğlu bir dönem daha aday ama Dersim olmayabilir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) yerel seçimler sürecine ilişkin açıklama yaptı. Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun bir dönem daha aday olacağı, ancak adaylaşacağı bölgenin henüz netleşmediği belirtildi.

EN GENİŞ DEMOKRATİK İTTİFAK

Hem egemenlerin hem de devrimci-demokratik cephede politik tutumların ve hazırlıkların giderek somutlaştığı belirtilen açıklamada, “SMF, yerel seçimler sürecine halkın stratejik çıkarını ve kazanımlarını merkeze koyan bir siyasetle hazırlanmaktadır. Bu yönelime uygun olarak  gerici-faşist cephenin  geriletilmesi ve devrimci-demokratik cephenin en geniş demokratik ittifakla kazanımlar yaratması taktik siyasetimizin esasını oluşturmaktadır” denildi.

HEM İTTİFAK HEM DE ÖZGÜN HAZIRLIK

Açıklamanın devamında, “Demokratik kamuoyunun bilgisi dahilinde olduğu gibi yerel seçimler sürecine ilişkin politik tutum ve hazırlık bağlamında devrimci, demokratik ve yurtsever kurumlarla ittifak görüşmeleri ve tartışmaları devam etmektedir. SMF olarak bu sürece hem kendi özgün politik hazırlığımız ve hem de ittifak siyaseti olmak üzere iki boyutlu bir yönelimle hazırlanmaktayız” ifadeleri kullanıldı.

SON BAŞVURU TARİHİ 15 ARALIK

Hozat, Mazgirt, Ovacık ve Dersim Merkez’deki somut kazanımlarla ilerleyen ve geniş kitlelerde maddi bir güce dönüşen demokratik-halkçı yerel yönetimler programının daha da ileriye taşınacağı ifade edilen açıklamada, “Yerel seçimlere hazırlık noktasında Dersim Merkez ve ilçeleri başta olmak üzere birçok yerde kurumumuza aday adaylık başvuruları yapılmaktadır. Dersim haricinde Erzincan’ın Çağlayan ve Mollaköy beldeleri, Ardahan’ın Damal ve Hanak ilçeleri, Antakya’nın Defne ilçesi başta olmak üzere birçok yerelde başvurular bulunmaktadır. Son yapılan SMF Temsilciler Meclisi Toplantısında aday adaylık son başvuru tarihi 15 Aralık olarak belirlenmiştir” denildi.

MAÇOĞLU BİR DÖNEM DAHA ADAY

Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun bir dönem daha aday olacağını ifade edilen açıklamada, “Fatih Mehmet Maçoğlu yoldaşımız iki dönemdir yerel yönetimlerde temsiliyetimizi yürütmektedir. Anlayış ve savunu anlamında yoldaşın iki dönemlik temsiliyeti sona ermekle birlikte, demokratik halkçı yerel yönetimler programımızın Fatih yoldaş nezdinde geniş kitlelerde yarattığı etki, sosyalizm propagandası ve demokratik, sosyalist güçlerin öneri ve talepleri tarafımızdan devrimci bir sorumlulukla dikkate alınarak SMF Temsilciler Meclisi Toplantısında Fatih yoldaşımızın bir dönem daha aday gösterilmesi kararlaştırılmıştır. Yoldaşımızın nereden aday gösterileceği netleştiğinde demokratik kamuoyu ile paylaşılacaktır” denildi.

SMF’den yerel seçim açıklaması: Maçoğlu bir dönem daha aday ama Dersim olmayabilir
Giriş Yap

Dersim Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
BEDA