Dersim’de Gülistan Doku futbol turnuvasının final maçı oynandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Gençlik Meclisi, 5 Ocak 2020’de Dêrsim’de kaybettirilen ve akıbeti hala bilinmeyen üniversite öğrencisi Gülistan Doku adına düzenlediği futbol turnuvasının final maçları bugün oynandı.

Dersim’de “Özel savaş politikalarına karşı görkemli direniş” kampanyası kapsamında “Lexê (Vur)-Gençlik sahada” şiarıyla yapılan turnuvanın finaline erkeklerde Anavar ve Munzur takımları kadınlarda ise Sara ile Zilan takımları finale kaldı. Final maçı Munzur Halı Saha’da yapıldı. Takımlar, üzerinde Gülistan Doku’nun resimlerinin olduğu formalarla sahaya çıktı. Maçın oynandığı sahaya, “Özel savaşa karşı mücadeleyle bütünleş, yeni yaşamın ruhuyla özgürleş”, “Özel savaşa karşı sahalarda buluşuyoruz” pankartları asıldı. “Jin jîyan azadî” sloganı ve zılgıtlarla başlayan maçı Dersim Belediye Eşbaşkanı Birsen Orhan, DEM Parti İl yöneticileri ve çok sayıda Dersim’li yurttaş izledi.

Kazanan Munzur Spor ve Sara takımlarına şampiyonluk kupaları verildi ve yazar Kerem Çiftçi’nin “Duygu Zaman Anlamsızlığı” isimli kitabı hediye edildi.

‘KAZANAN DEM GENÇLİĞİ’

Kazanan takımlara kupa verilirken Dersim Belediye Eşbaşkanı Birsen Orhan, “Jin, jîyan, azadî’ felsefesinin insanlığın ve doğanın kurtuluşu olduğu bilinciyle bugün 21 Mayıs’ta başlayan turnuvanın sonuna geldik. Sara ve Zilan takımlarını kutluyorum. Bizler için turnuvanın Dersim’de startını vermek, kadın kırımlarına dikkat çekmek çok önemli. 4 yıldır Gülistan bulunmak istenmiyor. Bunların iktidarın politikalarından uzak olmadığını biliyoruz. Bugün bizler de Dersim’de Gülistan Doku’nun bulunmama sebebinin iktidar aklının kadın kazanımlarına karşı bir sonucu olduğunu biliyoruz. Takımları ve DEM Parti Gençlik Meclisi’ni kutluyorum. Kazananın DEM Gençliği olduğunu vurguluyorum” diye konuştu

Dersim’de Gülistan Doku futbol turnuvasının final maçı oynandı
Giriş Yap

Dersim Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
BEDA