Dersim’de su sporlarına büyük ilgi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dersim’de su sporlarına ilgi duyan öğrenciler, Munzur Çayı ve Keban Baraj Gölü’nde yaptıkları antrenmanlarla yeteneklerini geliştiriyor. El değmemiş birçok doğal güzelliğe sahip kentte, hizmete sunulan tesisler sayesinde sportif faaliyetler her geçen yıl yaygınlaşıyor.

Kentin Pertek ilçesindeki Keban Baraj Gölü ile Ovacık ilçesinde kaynağı bulunan Munzur Çayı da rafting ve kano sporuna uygunluğuyla dikkati çekiyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü de bu kapsamda şehirdeki ilkokul ve liselerde eğitim gören öğrencileri, su sporlarıyla tanıştırmak amacıyla belirli dönemlerde projeler hayata geçiriyor. Öğrenciler, Pertek Su Sporları Merkezi ve il merkezindeki Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Su Sporları Merkezi’nde eğitim görüyor.

İlk olarak antrenörlerinden teorik bilgiler alan 13-17 yaş aralığındaki sporcular, daha sonra gruplar halinde rafting botlarına binmeyi ve kürek çekmeyi öğreniyor. – Yurt içi ve yurt dışı müsabakalara hazırlanıyorlar Birkaç aylık çalışmanın sonunda raftingde gelişen öğrenciler, yurt içi ve yurt dışında düzenlenen müsabakalara da katılma fırsatı buluyor.

Dersim’de su sporlarına büyük ilgi
Giriş Yap

Dersim Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
BEDA