Dersim’de bungalov turizmi yaygınlaşıyor: Herkes huzurun peşinde

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dersim’in Ovacık ilçesinde, Munzur Çayı kıyısı ve ormanlar arasındaki bungalov evlerde turistler doğayla iç içe tatil yapıyor.

Dört mevsim farklı güzellikler sunan Ovacık’ta, son yıllarda artan turist hareketliliği de yerel işletmecileri konaklama alanları yapmaya yönlendirdi.

Munzur Çayı kıyısı ve ormanlık arazilerde bungalov evler hayata geçiren işletmeciler, yazın yerli ve yabancı çok sayıda misafiri ağırlıyor.

Yörede 7 işletmeye ait toplam 29 bungalov ev aktif olarak turistlere hizmet verirken, 20 evin ise tamamlanması için çalışmalar sürüyor.

İşletmecilerden Suat Eren, Ovacık ilçesinin doğasıyla ilgi çektiğini söyledi.

İlçede konaklama sorunu yaşandığını belirten Eren, “5 yıl önce burada bir butik otel kurma kararı aldık ve dört evle başladık. Ancak talep çok fazla olunca bungalov evler boyutuyla çalışmalarımıza devam ettik. Bunun nedeni de bungalov evlerin doğaya çok uyumlu olması ve çevreye zarar vermemesi. Şu anda temmuz, ağustos ve eylül ayına kadar tüm rezervasyonlarımız dolu” diye konuştu.

Eren, Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden Ovacık’a turist geldiğini dile getirerek, “Buradaki doğanın enerjisi çok yüksek olduğu için insanlar bu enerjiden mahrum kalmak istemiyor” ifadesini kullandı.
İşletmeci Erdal Varlıel de ilçede açtığı turistik tesisle vatandaşlara yıllardır hizmet verdiğini dile getirdi.

Turistlerin bungalov evlere yoğun talep gösterdiğini anlatan Varlıel, “Biz de yeni bungalov evler yaparak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Buradaki huzur çok önemli. İnsanlara sorduğumda ilçede inanılmaz bir huzur olduğunu ve stresten uzak yaşadıklarını dile getiriyorlar. Bölgede akan Munzur Çayı’nın da turizme etkisi çok fazla. 12 bungalov evimiz müşterilerimize hizmet veriyor” dedi.

Dersim’de bungalov turizmi yaygınlaşıyor: Herkes huzurun peşinde
Giriş Yap

Dersim Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
BEDA