CHP’nin seçim bürosu açılışı Kılıçdaroğlu’nun selamıyla açıldı… Sarıgül: Size Piro’nun selamını getirdim

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Tunceli belediye başkan adayı Ali Mustafa Çelik, çarşı merkezindeki Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını davul zurnalar eşliğinde gerçekleştirdi. Yoğun katılımın olduğu açılışa CHP Erzincan milletvekili Mustafa Sarıgül de katıldı.

CHP Tunceli Belediye Başkan adayı Ali Mustafa Çelik, Moğultay Mahallesi’nde Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa CHP Erzincan milletvekili Mustafa Sarıgül, CHP geçmiş dönem Tunceli milletvekili Polat Şaroğlu, partililer ve vatandaşlar katıldı. Yoğun kalabalığın olduğu açılışta, davul zurnalar eşliğinde halaylar çekildi.

Sarıgül’den destek sözü

CHP Erzincan milletvekili Mustafa Sarıgül, Ali Mustafa Çelik’in belediye başkanı olması halinde kendisine desteğini esirgemeyeceğini belirterek, “Bugün size Ankara’dan Piro’nun selamını getirdim. Belediye çok önemli. Ev yapsak belediye, ev yıksak belediye, iş yeri açsak belediye, iş yeri kapatsak belediye, evlatlarımıza burs lazım belediye, doğumdan ölüme kadar belediye lazım. Belediyeye de ötekisi olmayan başkan lazım. O başkan da Ali Mustafa Çelik’tir. Ali başkan yerel yönetimlerde Dersim modelini uygulayacak. Bayrağına, toprağına, inançlarına saygı gösteren, ulusal birlikten yana olan herkesle omuz omuza el ele olacağız. Belediye Mersin’le, İstanbul’la, Ankara’yla, İzmir’le ve Şişli belediyesiyle kardeş olacak. Dersim belediyesinde halkların kardeşliğini buluşturacağız. Dersim belediyesinde kardeşliği, özgürlüğü, barışı ve insan haklarını en üste tutacağız. Munzur Dağı’nın diğer yanında can Erzincan’da olan ben, bir kardeşiniz olan ben sürekli burada olacağım. Yüreğimde burada olacak. Belediyemize her türlü desteği sunacağım” dedi.

Hizmet şiarıyla yola çıktığını belirten CHP Tunceli Belediye başkanı Ali Mustafa Çelik,  şunları söyledi:

Yola çıktığımız ilk günden beri söylediğimiz gibi hizmet için geliyoruz. Kentimizin geçmişini hep hatırlayarak geleceğine sahip çıkmak için geliyoruz. Kentimize, temelinde eğitim, bilim ve aklın olduğu yeni bir kalkınma ve kent vizyonu kazandırmak, insana değer veren, halka saygılı, hizmet odaklı bir belediyecilik yapmak için geliyoruz. Tunceli; doğası, kültürü, inancı, değerleri ve çağdaş yaşam tarzı ile özgün sosyo-kültürel yapıya sahip özel bir kenttir. Dersim halkı; ilerici, kültürlü, bilgi birikimi yüksek, okumuş yazmış aydın bir toplumdur. Tunceli’miz bu seviyeye uygun bir belediyeciliği, bu seviyeye uygun bir yönetim anlayışını fazlasıyla hak ediyor. Hepimiz şehrin sorunlarının farkındayız. Maalesef yıllar içinde temel belediyecilik hizmetlerini bile alamaz hale geldik.

Çelik sözlerini şöyle sürdürdü:

Sokaklarımız kirli, kaldırımlarımız bozuk, yollarımız bakımsız. Sokak hayvanlarımız kontrolsüz bir şekilde artmış durumda ve insanlar şikayetlerini dile getirecek muhatap dahi bulamıyorlar. Biz artık bu çağda; sokak, kaldırım, temizlik gibi, bir belediyenin en basit temel hizmetleri dahi yapamadığını konuşmak istemiyoruz. Bunun temel görevimiz olduğunu çok iyi biliyoruz. Biz artık gençlerimizin geleceğini ve eğitimini, şehrimizin istihdam ve kalkınmasını, üretimi ve yüksek standartlı yaşam kalitesini konuşmak istiyoruz. Biz yeni bir ekonomik kalkınma ve sürdürülebilir kent vizyonu yaratmak istiyoruz. Kentimiz son yıllarda ciddi şekilde kan kaybediyor! Tunceli’miz boşaldı, gençlerimiz gitti, gitmeye de devam ediyor.

Geride kalan bizler de şehrimizin geleceği için ciddi kaygılar taşımaktayız. Yaşanan göç dalgası kentimizin sosyo-kültürel yapısını da değiştiriyor. Ve maalesef ki yerel yönetimlerimiz göç sorunun çözümünde yetersiz kalıyor. İşte bu sebeple göç eden gençlerimiz! İçtenlikle sizlere sesleniyorum, olur ya ekonomik ya da sosyal kaygılarla göç etmek zorunda kaldıysanız, artık memleketinize gönül rahatlığıyla gelin. Çünkü, Ali Mustafa Çelik, sizler için, halka hizmet için canla başla çalışmaya geliyor. Son olarak Yeni Mahalle ve Ali Baba Mahallesi halkımızın mağduriyetlerini biliyoruz. Riskli alanlara AFAD ile koordineli olarak çözüm üreteceğiz. Bu bölgeleri yeniden değerlendirerek orada yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için çaba harcayacağız. Yine Kırmızıdağ Bölgesinde yapılan Katı Atık Bertaraf Tesisinin yerini kesinlikle değiştireceğiz. Bu konuda kararlıyız.

CHP’nin seçim bürosu açılışı Kılıçdaroğlu’nun selamıyla açıldı… Sarıgül: Size Piro’nun selamını getirdim
Giriş Yap

Dersim Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
BEDA