Bu nasıl soruşturma: Valilik “sevgi evinde kalan çocuklara inanmadık ama soruşturuyoruz” dedi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tunceli Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı sevgi evinde kalan kız çocuklarının, il dışı gezisinde kurum personeli E.Ç.’nin tacizine uğradıkları iddia edildi. İddia sonrası Tunceli Valiliği idari, savcılık ise adli soruşturma başlatarak, iddiaları araştırmaya başladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı sevgi evinde kalan kız çocukları, kurum çalışanı E.Ç.’nin de eşlik ettiği Şanlıurfa ve Mardin gezisine katıldı. Gezi sırasında, iddiaya göre, bazı kız çocukları, E.Ç.’nin kendilerine tacizde bulunduğunu kurumda çalışan başka personele anlattı. Personel de bunu kurum psikoloğuna iletti. Psikolog, çocuklar ve E.Ç. ile görüşerek durumu kuruma bildirdi. Tunceli Valiliği, soruşturma başlatarak, olayla ilgili tutulan tutanakları cumhuriyet başsavcılığına gönderdi.

VALİLİK: İDDİALAR ASILSIZ AMA SORUŞTURUYORUZ

İdari soruşturma başlatan Tunceli Valiliği’nce iddiaların asılsız olduğunun anlaşıldığı ancak adli makamların da durumu incelemesi için raporların savcılığa gönderildiği belirtildi. Açıklamada, “İddialara ilişkin süreç konunun hassasiyeti nedeniyle titizlikle takip edilmiş, söz konusu iddiaların tarafımıza ulaşmasına müteakip Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzce ivedilikle inceleme başlatılmış, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’müz ve Sağlık Müdürlüğü’müz tarafından konunun uzmanı psikolog görevlendirilmeleri yapılmıştır. Uzman psikolog ve sosyal çalışma uzmanları tarafından yapılan incelemeler neticesinde düzenlenen raporlarda iddiaların asılsız olduğu değerlendirilse de konunun adli makamlarca da incelenmesi için tanzim edilen raporlar Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmiştir” denildi.

Öte yandan Valiliğin raporları göndermesinin ardından Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı, çok yönlü adli soruşturma başlattığı öğrenildi.

Bu nasıl soruşturma: Valilik “sevgi evinde kalan çocuklara inanmadık ama soruşturuyoruz” dedi
Giriş Yap

Dersim Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
BEDA