Dersim İttifakı, Ovacık’ta seçim bürosu açtı: Zulüm bitecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

DEM Parti Dersim Milletvekili Ayten Kordu, “Bu kadar güzel bir coğrafyada halklara yaşatılan zulüm bitmiyor. Devletin kendi anayasasını bile çiğnediği bir hukuksuzlukla karşı karşıyayız” dedi.

Dersim İttifakı, Ovacık’ta seçim bürosu açılışı gerçekleştirdi. Açılışa Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Dersim Milletvekili Ayten Kordu, Dersim İttifakı bileşenleri ve çok sayıda yurttaş katıldı.

“TÜRKİYE ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR”

Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Türkiye İşçi Partisi Dersim İl Başkanı Ali Avcı, “İttifaklar olarak Ovacık’ta daha güçlü yerel yönetim anlayışını geliştirmeliyiz” dedi.

31 MART’TA HALKIMIZA MÜJDE VERECEĞİZ”

31 Mart’ta halklara umudu yaşatacaklarını belirten Emek Partisi Dersim İl Yöneticisi Mustafa Taşkale, “Faşizme karşı mücadelemizi daha da büyüterek devam edeceğiz ve halkımıza 31 Mart’ta müjdeyi vereceğiz. Munzur’a sahip çıkmamız için yerel seçimleri kazanmamız lazım. Halkın iktidarını kurmak için mücadele birliğini oluşturduk. Bundan sonra da birlikte mücadele edeceğiz” diye belirtti.

“FAŞİZME KARŞI GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRMEK ZORUNDAYIZ”

Sosyalist Meclisler Federasyonu Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Mahir Gürz ise konuşmasında şunları dile getirdi:

“Ovacık halkı örgütlü bir halk. Tarihsel bir süreçten geçiyoruz. AKP-MHP faşist iktidarıyla karşı karşıyayız. Bizler faşizme karşı güçlerimizi birleştirmek zorundayız. Bizim birlikte mücadele etmemiz tarihsel bir sorumluluktur. Ovacık halkının geleceğine sahip çıkması için Ovacık İttifakı’na sahip çıkmasını bekliyoruz. Ovacık’ta devrimcilerin izi var o yüzden devrimci yönetimi Ovacık’ta yeniden esas alacağız.”

Dersim İttifakı Ovacık Belediye Başkan adayı Hüseyin Tekinoğlu ise “Güçlüyüz haklıyız, 31 Mart’ta Ovacık halkı kazanacak” dedi.

“HALKLARA YAŞATILAN ZULÜM BİTMİYOR”

Bu topraklarda çok bedel ödediklerini ve günümüzde de bedel ödemeye devam ettiklerini vurgulayan DEM Parti Dersim Milletvekili Ayten Kordu da “Bu kadar güzel bir coğrafyada halklara yaşatılan zulüm bitmiyor. Savaş politikalarıyla halkları karşı karşıya getiriyorlar. Devletin kendi anayasasını bile çiğnediği bir hukuksuzlukla karşı karşıyayız. Bu topraklarda göçün, savaşın bilinçli örgütlendiği bir coğrafyada yaşıyoruz. Devlet gençlerimizi bu topraklardan gitmesi için politika üretiyor. Bütün devrimci dinamiklerle beraber bir ittifak oluşturduk. Yerel yönetimlerde faşizmi geriletip yerel yönetimleri halkımızla beraber yönetmemiz lazım. 31 Mart’ta Dersim’de her yerde önemli kazanımlarımız olacak. Özgürlük mücadelemize devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Pirha

Dersim İttifakı, Ovacık’ta seçim bürosu açtı: Zulüm bitecek
Giriş Yap

Dersim Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
BEDA