Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Devrim Demir Dersim Belediyesi’ni ziyaret etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Devrim Demir, Dersim Belediyesi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette konuşan Demir, “Sistemin eline bırakacak bir belediyemiz, köyümüz, şehrimiz yok. Her şeyin daha iyi olacağına olan inancımızla arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi. Dersim Belediyesi Eş Başkanları Cevdet Konak ve Birsen Orhan da “Yapılan ziyaretler bizi daha da güçlendiriyor” dediler. 

DEM Parti’nin de içinde olduğu ittifakın Dersim Belediyesi’ni almasını kutlayarak sözlerine başlayan Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Devrim Demir, “Belki burası kayyımdan devraldığımız bir yer değil ama bu bölgeye özel bir yönelim var. Bu yüzden bu süreçte sık sık ziyaretlerimizi yapıyoruz. Çünkü bizim, sistemin eline bırakacak bir belediyemiz, köyümüz, şehrimiz yok. Her şeyin daha iyi olacağına olan inancımızla arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

31 Mart seçimlerinin Türkiye’nin içerisinde bulunduğu ekonomik, sosyal ve siyasal krizlerin derinleştiği bir dönemde gerçekleştiğini belirten Dersim Belediyesi Eş Başkanı Cevdet Konak, “Kürdistan’da kayyumlarla Kürt halkının iradelerinin yok sayıldığı bir süreçten sonra halkımız en güçlü irade ile 31 Mart’ta kayyumlardan kendi iradelerini geri aldı. Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Devrim Demir ve beraberindeki heyetin belediyemizi ziyaret etmeleri hem belediye yönetimine hem de Dersim halkına moral ve motivasyon olarak güç katmıştır” diye belirtti.

Ziyaretlerinden dolayı Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Devrim Demir’e teşekkür ederek sözlerine başlayan Dersim Belediye Eş Başkanı Birsen Orhan da “Yapılan ziyaretle aslında DEM Parti belediyelerinin dayanışmasının ne kadar güçlü olduğunu ve DEM Parti’nin Dersim’e verdiği değeri ve kıymeti gösteriyor. Bu ziyaretler aslında bize dayanışma örneği olmakla beraber bizi daha da güçlendiren durumlardan biri” diye konuştu.

 

Kaynak: Pirha

Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Devrim Demir Dersim Belediyesi’ni ziyaret etti
Giriş Yap

Dersim Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
BEDA